Леонід Кононович

Тема для медитації, ювілейне видання

ISBN: 9789666633456
Класифікатор: Українська художня література. Проза
К-сть сторінок: 240


Відзнака національного рейтингу «Книжка року 2005»
Премія імені Григорія Косинки 2009
«Книжка року - 2014» рейтингу Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників
ТОП-7 книжок від Оксани Забужко, без яких наша література доби незалежности немислима
У списку 90-та найкращих українських книг, які варто прочитати кожному
У списку 80-ти найкращих українських книжок за останнє десятиліття


Ви також можете придбати або читати книгу в електронних форматах:
у магазині ліцензійного контенту Bookland
«Магазин розумного контенту» Київстар

Ювілейне — 10 років від першої публікації — видання одного з найпотужніших романів в сучасній українській літературі. Видання 4-е, зі змінами.

Facebook-сторінка книги

Перший в українській літературі роман-епос. Леонід Кононович створив зовсім неочікувану літературну версію найбільш трагічних і дражливих подій української історії ХХ століття. Стилістика цієї оповіді заворожує не менше, аніж мелодика архаїчних замовлянь, замішаних на національному відьмацтві, що їх реконструював Автор, а сюжетні лінії переплетені у гордіїв вузол, який під силу розплутати лише «батькові українського кримінального роману».
Історія хвороби й одужання «пересічного українця», що змушений воювати на Балканах. Історія кохання та зради на тлі розквіту та занепаду «шестидесятництва» у Києві. Історія приватного розслідування жахливих зрад і помст у рідному селі часів Голодомору. Це — роман-епос, приправлений імлистими картинами осінньої природи та унікальними текстами дохристиянських замовлянь, прочитання якого дасть Вам можливість відкрити абсолютно інший вимір буття...

У наш час чоловік через багато років повертається до рідного села, щоби з’ясувати обставини деяких давніх колізій і прояснити самому собі, хто він такий — жертва чи переможець... Історія хвороби й одужання «пересічного українця», змушеного воювати на Балканах. Історія кохання та зради на тлі розквіту та занепаду «шестидесятництва» у Києві. Історія приватного розслідування жахливих зрад і помст у рідному селі часів Голодомору. Історія про відплату та спокуту в усіх вимірах, про пошуки себе, правди та загубленого кохання відкриває абсолютно інший вимір буття та усвідомлення, що означає бути українцем.

Книга про споглядання себе поза простором і часом, саме тому тест не обмежується Голодомором, 70-ми та 90-ми, а набуває епічного розмаху. Тут вам і вплив Коліївщини на рід головного героя, і доісторичні міфи про українське пекло, ім’я якому Отхлань, і про Морану, яка його охороняє і т. ін. Все це заради того, аби ви спробували вийти поза межі власної реальності і зрозуміти своє буття в контексті життя нації і як таке, що має певну причину, рацію, мету...



«Тема для медитації» доводить, що можна писати без викаблучувань, без спецефектів, але це потребує спалених нервів, концентрації потужних зусиль — усе це є у Леоніда Кононовича.
Василь Герасим’юк, радіоведучий, поет

«Тема для медитації» справила на мене свого часу неперевершене враження; і в першу чергу отой третій часовий простір, про який тут ідеться, як він вписаний у життя сучасників, і як він осмислюється-переосмислюється і трансформує нас.
Діана Дуцик, головний редактор MediaSapiens

Я думаю, що це один із перших серйозних епічних романів у всій українській літературі взагалі.
Дмитро Стус, літературознавець

Ця книга здатна пробудити генетичну пам’ять кожного.
Ганна Мироненко, громадський діяч

… это роман-воронка, который затягивает, пока ты не дочитаешь его до последней страницы…
Наталія Талалай, журнал «Эксперт Украина»


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій