Василь Кожелянко

Тероріум

ISBN: 966663063X
Класифікатор: Українська художня література. Проза
К-сть сторінок: 172

«Терориум» — роман-анекдот в жанре альтернативной истории, якій із задоволенням читатимуть любителі творів «Янки из Коннектикута при дворе короля Артура» Марка Твена, «Гаргантюа и Пантагрюэль» Франсуа Рабле.

Дія відбувається в недалекому майбутньому — в 2050–2100 роках в Україні. Президентові країни Кромєшному жартівник-чаклун навіщував, що той загине від золота. Тому Кромєшний почав всеукраїнську кампанію по боротьбі з золотом: спеціальні поліцейські загони («золотарі») конфісковували золото у громадян і переплавляли його. Протистоїть президентові «екстремістська організація» під назвою «Юна Великоукраїна», командиром якої є Роксолана. Цих терористів у народі назвали «ювелірами», оскільки вони демонстративно носили різні золоті прикраси, а десь у Карпатах зберігали реліквію — золоту скіфську пектораль, яку вони захопили у «режиму» як трофей і врятували її від переплавки.

Справжнім хазяїном України є голова правління фірми «Не хлібом єдиним, Інк.», або скорочено «НХЄ, Інк.» китаєць Ко Ше Лін. Саме ця найпотужніша в Східній Європі та Євразії промислова імперія виробляє «основний харч більшості населення» — синтезоване комбім’ясо, універсум хлібного типу, генетично модифіковані продукти: суха горілка, ерзац-вино, пивний порошок. На переговорах між олігархом Ко Ше Ліном і командиром Роксоланою, китаєць запропонував організації «Юна Великоукраїна» здійснити збройний переворот, унаслідок якого в Україні з’являється новий уряд, що виконуватиме політичну програму організації, але частково. Не прийнявши умов олігарха Ко Ше Ліна, члени «Юної Великоукраїни» запекло сперечалися, що їм робити далі. З двох шляхів — окремих терактів проти режиму президента Кромєшного і масового терору проти всієї нації — був обраний останній варіант — за Кромєшного, за Євразійський союз, за русифікацію, за розшматовану Україну!

Цікаво, що автор роману «Тероріум» Василь Кожелянко за три з половиною роки до відомих подій кінця 2004 року в Україні передбачив і півмільйонні мітинги, і «Помаранчеву революцію», і вигнання з Банкової старої влади, і навіть деякі контраверсійні процеси пореволюційного буття у верхівці влади.
Завершується роман описом подорожі справжнього хазяїна України Ко Ше Ліна на джипі з Луганська до Ужгорода.


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій