преса

Видання: «Інтернет-видання«ПолитАрена»

Поета, якого збила машина, поховають у неділю

http://www.politarena.org.ua/2008/10/04/poeta_jakogo_zbila_mashina_pokhovajut_u_nedlju.html
04.10.2008

Учора зранку у Львові помер поет Ігор Римарук. 4 липня лауреатові Шевченківської премії виповнилося 50.

— Мені сказали, що його збила машина, — каже по телефону письменник Юрій Винничук, 56 років. — Знаю, що тиждень тому він лежав у лікарні з набряком мозку. З ним була та сама біда, що й з Кожелянком — мав проблеми з алкоголем. Останні півроку нічого не писав. Весною у Львові презентував останню книгу ”Сльоза Богородиці”, яку випустив 2007-го. Востаннє з ним бачилися на Форумі видавців.

Перша збірка Римарука ”Висока вода” вийшла 1984 року. Він був головним редактором журналу ”Сучасність”, завідував відділом сучасної української літератури у видавництві ”Дніпро”. Вірші Римарука друкували в англо-, іспано-, польсько-, російсько-, румуно-, шведсько- та німецькомовних антологіях української поезії.

Ховатимуть Ігоря Римарука в неділю, 5 жовтня, на Личаківському кладовищі у Львові, повідомляє ГПУ.
Нагадаємо, що 9 червня внаслідок ДТП на одній із київських доріг загинувславетний перекладач Анатоль Перепадя.Він провів у комі два дні.
Анатоль Перепадя народився 1935 року в м. Олександрія на Кiровоградщині. Закінчив факультет журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка. Два роки працював за фахом на Сумщині, потім дванадцять років — по київських видавництвах.

Перекладав українською з більшості романських мов — французької, італійської, іспанської, португальської, каталонської. У його перекладах на українську вийшли твори Бальзака «Лілея долини»; Моріака «Поцілунок, дарований прокаженому», «Мавпуля», «Агнець», «Старосвітський хлопчик», «Гадючник»; Сент-Екзюпері «Планета людей», «Нічний політ», «Маленький принц»; Камю «Чума», «Сторонній»; Клоделя «Благовіщення Діви Марії»; Фава «Достойні громадяни»; Шаша «Будь яким способом»; Моравіа «Увага до жінки»; Макіявеллі «Флорентійські хроніки»; Кальвіно «Розполовинений віконт»; Адаму «Велика пастка», «Малий боянець»; Сервантеса «Дон Кіхот» (у співавторстві); Карпентьєра «Розправа з методом»; Сеабра «Чи любиш ти Блеза Сандрара?», Петрарки «Канцоньєре» та ін.

Лауреат багатьох перекладацьких премій. Кавалер французького Ордену мистецтва й літератури Золотих пальм. Лауреат французько-української премії імені М. Зерова.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій