преса

Автор: Олександр Лавринович
Видання: «Каменяр»

Книга Даніеля Бовуа українською

http://www.kameniar.lviv.ua/news.php?readmore=18
№7 жовтень 2007

Нещодавно у видавництві “Кальварія” вийшла друком третя книга відомого французького дослідника Даніеля Бовуа “Російська влада і польська шляхта в Україні. 1793 – 1830”. Д. Бовуа ось уже 25 років вивчає історію українсько-польських стосунків на Правобережній Україні. Попередні дві книжки з його т. зв. “малої української трилогії” – “Шляхтич, кріпак і ревізор” та “Битва за землю в Україні” – побачили світ у перекладах Зої Борисюк дещо раніше, чим завдячуємо видавництвам “Інтел” та “Критика”. Науковим редактором усіх трьох українських видань є відомий український історик професор Наталя Яковенко.
Напередодні виходу в світ своєї найновішої книги Д. Бовуа відвідав Україну. Під час презентацій у Києві та Львові він зустрівся і з молодими, і з маститими істориками, а також зі студентами. Ці зустрічі, що проходили в межах заходів фестивалю “Французька весна”, стали можливими завдяки сприянню Французького культурного центру в Україні. У Львівському національному університеті імені Івана Франка зустріч з ученим готував також Інститут європейської інтеграції, директор якого – доцент Богдан Гудь віддавна популяризує історичні погляди Д. Бовуа в середовищі українських істориків. Ці проблеми, зокрема, учений розглянув у своїй книзі “Загибель Аркадії”, про яку “Каменяр” уже писав.
За словами Б. Гудя, цінність книг професора Д. Бовуа полягає в тому, що він першим створив цілісний об’єктивний образ стосунків між українськими селянами і польською шляхтою на Правобережній Україні в ХІХ столітті. Це був гострий конфлікт етносоціального характеру, який у ХХ столітті переріс у конфлікт етнополітичний, що спричинив численні жертви з обох сторін. Однак і в ХХ столітті “боротьба за землю” не втратила свого значення, позаяк обидві сторони конфлікту боролися за землю і для себе, і для своєї держави.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій