преса

Автор: Семен СІРОШАПКА
Видання: «Україна і світ сьогодні»

З точки зору... вагітної собаки

http://www2.uwtoday.com.ua/2003/13/ukr/06/s4.htm

У столичних книгарнях з'явилася нова книжка видавництва "Кальварія", яка одразу привернула увагу бібліофілів. По-перше, якнайшвидше хочеться дізнатися, що криється за такою "відв'язною" назвою - "Тю!" По-друге, що ж воно таке на наших теренах - "роман-фрістайл з елементами аерофотозйомки", як сказано в анотації. По-третє, хто така авторка Марина Меднікова, якій, схоже, з першої ж спроби вдалося те, до чого навіть маститі сьогоднішні наші письменники йдуть роками: побачити свого первістка дуже швидко надрукованим у твердій палітурці. По-четверте, чому зголосився ілюструвати дебют Михайло Александров, котрий передусім відомий як ілюстратор Леся Подерв'янського. Одне слово, є багато чинників, які змушують не тільки поквапом перегорнути сторінки "Тю!" в магазині, а й попрямувати до каси.
Головні персонажі твору - дві старенькі сільські жіночки, їхні дочки з коханцями, представник силових структур, який рятує свого приятеля-посадовця від будь-яких неприємностей, недолугий міністр, янгол з величезними крильми тощо. Усі вони діють за певним сценарієм, одночасно типово-нетипові, впізнавані, метафоричні, а також смішні, трагічні, безглузді, хитрі, злі - такі, як саме наше життя. Природно-абсурдистські моменти розкидані по роману, як родзинки по кексу, і вони добряче приправлені доволі вдалим гумором, цікавими дотепами та "гострою" іронією, що подекуди переходить у сарказм. Чого, скажімо, вартий хоча б епізод із кандидатом у президенти країни, показаний з точки зору... вагітної сільської собаки Жульки-Джульєтти.
Прекрасна українська мова - жива, розмовна, насичена народними говірками, майстерними діалогами й описами. Візьму на себе сміливість стверджувати, що такого яскравого художнього твору, белетристики високого гатунку ми вже давно зачекалися. Це література для, так би мовити, широких мас, і не калька з російського чи закордонного життя, а віддзеркалення справжнісінького нашого буття від 90-х і дотепер. "Тю!" - це навіть своєрідна сенсація. Бо поява такої книжки свідчить, що літературний бульйон у письменницькій кухні таки вариться, що є автори, які можуть вийти на широкий ринок і бути цікавими не тільки для своїх колег.
Марина Меднікова закінчила факультет журналістики Київського університету, потім працювала сценаристом, редактором, головним редактором об'єднання "Дебют" на кіностудії ім.О.Довженка, нині працює на одному з провідних українських телеканалів. Прозу почала писати років із шість тому, її роман "Ой!", надрукований у часописі "Київ", став початком трилогії, яка ніби підводить риску під тим, що відбулося в Україні після проголошення нею незалежності.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій