преса

Автор: Наталка Сняданко
Видання: Львівська газета

Марина Меднікова. Крутая плюс

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2006/07/19/16870/
Середа, 19 липня, 2006 року, № 128 (935)

“Кандид провів у Борді якраз стільки часу, скільки треба, щоби продати кілька ельдорадських діамантів та придбати ловкий двомісний візок, бо він уже не міг обійтися без свого филозофисти Мартена; засмучувала лише розлука з бараном, якого подарував Бордоській академії наук.

Академія оголосила конкурс, запропонувавши дослідникам з’ясувати, чому вовна цьому баранові червона. Премію присуджено одному вченому з півночі, котрий довів, залучивши формулу А плюс В мінус С, поділене на Х, що баран небезпремінно має бути червоним і що він помре від овечої віспи”.

“Робота сьогодні не клеїлася. Не зосереджувалося. Вольтер, зацікавлений Зірчиними зусиллями примусити Кандида та Куніґунду заговорити українською, похнюплено звісив гострого носа на римську тоґу, здавалося, що й лавровий вінок зів’яв та з’їхав йому з чола на очі”.

Насправді ця цитата не дуже характерна для гостросюжетного трилера від знаної читачам авторки “Терористки” та сценарію телесеріалу “Смерть олігарха” Марини Меднікової. Жанр роману “Терористка”, продовженням якого є “Крутая плюс” було визначено як “не-детектив”. Але цього разу в жанрову кокетерію з читачем вирішили не бавитися. Отже, знаходимо героїв попередньої книги на своїх місцях, хоча дещо в їхньому житті все ж таки змінилося. Слідча Тетяна Кулик, яка довірила народження своєї дитини сурогатній матері Лідії Олійник, перебуває в глибокій депресії. Разом із Олійник зникла за океаном і її ненароджена дитина, доля якої невідома, а чоловік звинувачує в утраті сина Тетяну. Натомість у житті Зірки Симчич, яку слідча Кулик вважала головною підозрюваною в попередній справі про отруєння дітей у престижному коледжі, все гаразд. Вона щасливо живе зі своїм Командо, вагітна та переймається проблемами перекладу Вольтера українською. Але раптом Тетяна Кулик отримує лист від Лідії Олійник, з якого довідується сенсаційні новини. Насамперед про те, що син її живий і перебуває в Сполучених Штатах. Терміново потрібно діяти. Справа знову не мине без підозрілої фірми “Деметра”, яка в попередній книзі продавала за кордон ще ненароджених малюків, яких забирали від обдурених матерів, а тих депортували назад. А назву книзі дала така собі Лілія Крутая, про яку можна довідатися зі самого тексту.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій