преса

Автор: Наталка Сняданко
Видання: Львівська газета

Марина Меднікова. Крутая плюс

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2006/07/19/16870/
Середа, 19 липня, 2006 року, № 128 (935)

“Кандид провів у Борді якраз стільки часу, скільки треба, щоби продати кілька ельдорадських діамантів та придбати ловкий двомісний візок, бо він уже не міг обійтися без свого филозофисти Мартена; засмучувала лише розлука з бараном, якого подарував Бордоській академії наук.

Академія оголосила конкурс, запропонувавши дослідникам з’ясувати, чому вовна цьому баранові червона. Премію присуджено одному вченому з півночі, котрий довів, залучивши формулу А плюс В мінус С, поділене на Х, що баран небезпремінно має бути червоним і що він помре від овечої віспи”.

“Робота сьогодні не клеїлася. Не зосереджувалося. Вольтер, зацікавлений Зірчиними зусиллями примусити Кандида та Куніґунду заговорити українською, похнюплено звісив гострого носа на римську тоґу, здавалося, що й лавровий вінок зів’яв та з’їхав йому з чола на очі”.

Насправді ця цитата не дуже характерна для гостросюжетного трилера від знаної читачам авторки “Терористки” та сценарію телесеріалу “Смерть олігарха” Марини Меднікової. Жанр роману “Терористка”, продовженням якого є “Крутая плюс” було визначено як “не-детектив”. Але цього разу в жанрову кокетерію з читачем вирішили не бавитися. Отже, знаходимо героїв попередньої книги на своїх місцях, хоча дещо в їхньому житті все ж таки змінилося. Слідча Тетяна Кулик, яка довірила народження своєї дитини сурогатній матері Лідії Олійник, перебуває в глибокій депресії. Разом із Олійник зникла за океаном і її ненароджена дитина, доля якої невідома, а чоловік звинувачує в утраті сина Тетяну. Натомість у житті Зірки Симчич, яку слідча Кулик вважала головною підозрюваною в попередній справі про отруєння дітей у престижному коледжі, все гаразд. Вона щасливо живе зі своїм Командо, вагітна та переймається проблемами перекладу Вольтера українською. Але раптом Тетяна Кулик отримує лист від Лідії Олійник, з якого довідується сенсаційні новини. Насамперед про те, що син її живий і перебуває в Сполучених Штатах. Терміново потрібно діяти. Справа знову не мине без підозрілої фірми “Деметра”, яка в попередній книзі продавала за кордон ще ненароджених малюків, яких забирали від обдурених матерів, а тих депортували назад. А назву книзі дала така собі Лілія Крутая, про яку можна довідатися зі самого тексту.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій