преса

Автор: Костянтин Родик
Видання: День, газета

Запрошення на сафарі

http://www.day.kiev.ua/169069/
№160, п'ятниця, 22 вересня 2006

Минулого тижня на Форумі видавців у Львові проголошено чергову «порцію» результатів читацько-експертного опитування «Книжки незалежного 15-річчя, які вплинули на український світ». А саме: названо дев’ять видавництв, що їх читачі вважають за найпопулярніші. Обрахунки були простими: лаври дісталися тим книгарям, чиїх книжок виявилося серед підсумкових списків найбільше. Це (за абетковим порядком):

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА (Київ),
Кальварія (Львів),
Критика (Київ),
Лілея-НВ (Івано-Франківськ),
Либідь (Київ),
Мистецтво (Київ),
Основи (Київ),
Наукова думка (Київ),
Смолоскип (Київ).

Цей перелік аж ніяк не відбиває фінансово-виробничих характеристик українського видавничого співтовариства — поза ним опинилося чимало фірм, які випускають набагато більше книжок і також мають у своєму репертуарі справжні перлинки. З іншого боку, поміж цієї славної «дев’ятки» немає жодного видавництва, чию правдиву заслугу перед незалежним книжництвом можна поставити під сумнів. Просто на їхньому рахунку — найбільше пам’ятних книжок.

І це потверджує новий асортимент, привезений видавцями-лауреатами на Форум. Оскільки більшість новинок потрапляла на львівську імпрезу прямо з друкарень, варто бодай поверхово ознайомити наших читачів з цікавинками, що саме тепер мусять з’явитися у книгарнях по всій країні...

Здивувала «Кальварія»: взялася друкувати дитячі книжки. Крабат Отфріда ПРОЙСЛЕРА , одного з найпопулярніших сучасних німецьких письменників, видано за сприяння Міжнародного фонду «Відродження»; Вампірятко так само знаної австрійської письменниці Ренати ВЕЛЬШ — за підтримки австрійських культурницьких фондів. Меценатські внески дозволили зробити книжки вельми принадними завдяки вигадливому і щедрому ілюструванню (у першому випадку — Михайло Євшин, у другому — Михайло Александров).

Серед останніх «кальварійських» покетів привертали увагу свіжий переклад уже відомого в Україні представника найновішої німецької прози Томаса БРУССІҐА Як хлопці стають чоловіками або Чому футбол — під патронатом (як і попередня Бруссіґова «Сонячна машина») доброго духа «Кальварії» Іздрика. Номером 2 можна вважати Меч королів Сергія БАТУРИНА , одного з лауреатів Всеукраїнського конкурсу гостросюжетної прози «Коронація слова». Знак якості цього твору приховано на технічній сторінці, де зазначено: редактор Ігор Римарук. По-перше, пан Ігор ніколи не візьметься за редагування художньо слабкого тексту, а по-друге, по його редагуванні будь-який текст стає художньо сильним.

На усіх наших книжкових ярмарках видавці ретельно стежать за тим, які книжки купують різноманітні VIPи. Гість Форуму, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко купив на стенді «Кальварії» лише одну книжку — але ж яку! Семюел П.ГАНТІНҐТОН . Протистояння цивілізацій та зміна світового порядку (видано за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»). Сьогоднішня геополітика аналізується на підставі висновків, що містяться саме в цій книжці. Гіпотеза пана Гантінґтона про те, що сучасні конфлікти подиктовані не різницею економічних потенціалів, а різними культурними ідентичностями, повністю потверджена світовими подіями останніх десяти років. Шкода лише, що до України ця засаднича праця президента Американської асоціації політологів йшла ціле десятиліття...

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій