преса

Автор: Олена Степаненко
Видання: Еспресо tv

Від Майдану до фронту – дві книги і одне кіно

Письменник та офіцер Сергій Ухачевський на Форумі видавців у Львові представив свою книгу про війну, за якою вже знімають фільм.

Про це повідомляє кореспондент Еспресо.TV.

Він пройшов через Майдан, зазнав поранення від розриву гранати – осколок дивом не зачепив серця. У шпиталі нудьгував – і написав свій перший роман. Потому стояв на чатах біля Бориспільського аеропорту, аби не дозволити вивезти з України цінності, награбовані попереднім урядом. Коли почалася війна – пішов воювати. Написав ще одну книжку, вже дитячу. Зараз за нею готуються знімати фільм. Цього чоловіка з хлоп’ячою задерикуватою посмішкою можна слухати годинами – адже саме його життя виглядає як захоплива пригодницька історія.

Сергій Ухачевський - бойовий офіцер, учасник Революції гідності, письменник гостросюжетної прози і сценаріїв до ігрових та документальних фільмів. А віднедавна – і автор дитячої "Казки старого мельника". На презентації двох його книжок – багато юнаків і дівчат у парадних одностроях з погонами. Це студенти коледжу МНС, частина з них – готувалися читати уривки з роману "Карпатський капкан" у ролях.

Автор зізнається – ідея твору прийшла йому під час вимушеної бездіяльності у шпиталі після осколкового поранення на Майдані. Написав спочатку сценарій, але з фільмом наразі не склалося. На запитання, про що книжка – зі сміхом відповідає: про любов. І додає – усі книжки про любов, а в "Карпатському капкані" - ще й про боротьбу проти радянської влади на Галичині, про змови і провокації, викриття планів Москви зі знищення тих, хто допомагав воякам УПА, і те, як ідейний ворог може стати союзником, а перевірений товариш – зрадником. Про те, що у житті немає поділу на чорне і біле. Каже, то в підручниках пишуть, ніби Друга світова закінчилася в 1945-му. На Галичині – вона тривала ще довгі роки. Згадує приповідку про ветерана, якого запросили до школи на 9-те травня поділитися спогадами: "Було це давно, у розпал війни, році в 1947-48".

У ці роки відбувається й дія гостросюжетного пригодницького роману "Карпатський капкан". Головний герой – радянський розвідник, якого призначили директором сиротинця для дітей з обмеженими можливостями. За словами Сергія Ухачевського – його герой має історичного прототипа, це дядько відомого українського актора Івана Гаврилюка.

Поряд зі мною на презентації сидить довгокоса дівчина з ясними очима. Це Юлія Стахівська - поет, перекладач, художник, автор поштівок – та ілюстратор другої книжки Сергія Ухачевського "Казка старого мельника". Незабаром казку екранізують, у головних ролях знімаються Ада Роговцева, Ірма Вітовська, Анатолій Хостікоєв, Наталя Сумська, Олексій Вертинський та інші. А поки – цікавлюся у Юлії, чи складною видалася ця робота і як їй працювалося над казкою.

Дівчина усміхається і каже – хотілося б зробити більше ілюстрацій, бо така творчість їй до смаку. Кожна казка – про боротьбу добра зі злом, і завданням художника в таких випадках є знайти такі універсальні і зрозумілі всім символи, які би найповніше передали задум автора. І, звісно, зацікавили читача – адже перше, на що звертає увагу покупець у книжковій крамниці – обкладинка книжки, а діти ще й люблять погортати ілюстрації. На обкладинці "Казки старого мельника" - охоплена полум’ям вежа Луцького замку, що вінчає чарівний перстень.

Джерело та фоторепортаж http://espreso.tv/article/2015/09/14/prezentaciya_knygy_sergiya_ukhachevskogo_vid_maydanu_do_frontu_dvi_knygy_i_odne_kinoПн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій