преса

Автор: ОУНБ
Видання: Житомирська ОУНБ ім.Ольжича

«Лише секунда»

Так називається одна з останніх книжок, випущених львівським видавництвом «Кальварія». Автор книжки — Олексій Геращенко, котрий 11 квітня представив свій твір в актовій залі бібліотеки.

Власне, літературний вечір розпочався з цікавої розповіді директора видавництва «Кальварія» Петра Мацкевича про нову ґенерацію українських письменників. Поряд з обличчями сучасної української літератури, він зупинився на її значенні у світовому культурному процесі, а також на особливостях співпраці видавництва з відомими авторами та новачками.

До таких талановитих новачків-літераторів належить і уродженець Житомира Олексій Геращенко. Його роман «Лише секунда» — це роман про самотність людини у великому місті, про переоцінку цінностей, про тонку грань між любов’ю та відразою, життям і смертю.

У чужій квартирі Андрій випадково знаходить щоденник, у якому описане… його життя. Що станеться, якщо раптом ти знайдеш щоденник, в якому описані життя й думки, схожі на твої як дві краплі? Це насправді твій щоденник і твоє власне життя? Те, що ти сам обрав чи лише прожив за намальованим наперед сценарієм?

Андрій шукає відповіді на запитання, які він колись залишив на майбутнє. І вони нібито вже й забулися, загубилися, проте раптом випурхнули з глибин пам’яті, і вже не можна робити вигляд, що їх немає. Ти робиш вибір сам — щодня, щохвилини, щосекунди. Павутиння думок, переживань і спогадів. І в якийсь момент все стає зрозумілим. Бо вибір є завжди. Свобода волі, що здатна перетворювати світ навколо нас. Момент життя, в якому доводиться зробити найважливіший вибір.

Про враження від цього твору розповів і Петро Мацкевич, і його дружина, соратниця по «Кальварії» Ксенія. Слово взяв і автор, його спілкування з аудиторією не обмежилося короткою розповіддю про роман «Лише секунда» — йшлося про тонкі філософські матерії, які ніхто не скасовував у нашому складному сучасному світі.

Наприкінці зустрічі автор дав автограф-сесію.

Джерело: http://www.lib.zt.ua/node/9053

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій