преса

Видання: ZIK, «Західна інформаційна корпорація»

Головний режисер «Магнолії-ТВ» презентує на Форумі

Автор і керівник відомого проекту «Служба розшуку дітей», головний режисер «Магнолія-ТВ», заслужений журналіст України, режисер низки короткометражних фільмів, письменник і автор пісенних текстів Руслан Горовий на ХХ Форумі видавців у Львові презентує свою нову книжку «Гагарін і Барселона».

Про це повідомили у видавництві «Кальварія», де вийшла книга.

«Гагарін і Барселона» – збірка вибраних оповідань і повістей. Це четверта прозова книжка Руслана Горового. У ній немає жодних вигаданих персонажів: усі люди, про яких розповідається, взяті із з реального життя та доповнені власним, доволі багатим та різноманітним, життєвим досвідом автора.

«Книжка – бомба! Сила інтелекту і слова автора робить наш примітив родзинкою літературного твору. Книжка про наше життя, така страшна, що аж смішна. Парадоксально, але правда», – заявив лідер гурту «Скрябін» Кузьма Скрябін.

«Режисерський досвід надає розповідям Руслана Горового дивовижної ясності деталей і справжньої кінематографічності – «картинки» з книжки ще довго стоять перед очима після прочитання», – відзначив власник видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич.

Відомий політолог Кость Бондаренко називає книжку «Гагарін і Барселона» ілюстрацією епохи через відчуття її сучасників.

«Руслан Горовий робить спробу дати кілька ілюстрацій до літопису сучасності – ілюстрацій яскравих і чесних, які у майбутньому допоможуть не стільки побачити, скільки відчути нашу епоху. Відчути так, як її відчували ми, сучасники», – розповів Кость Бондаренко.

Презентація «Гагаріна і Барселони» відбудеться 13 вересня у Львівській копальні кави.

Довідка ІА ZIK.

Руслан Горовий народився 1 березня 1976 року в містечку Конотоп Сумської області. Був старшою дитиною в сім’ї. Закінчивши ЗОШ № 3, вступив у Конотопський електро-механічний технікум. Після розвалу СРСР перспектив для розвитку в українській глибинці не було. Окрім того, на початку дев’яностих матеріальне становище було вкрай сутужним. Тож, кинувши на третьому курсі навчання, подався в мандри Європою (частково описані в оповіданні «Дев’яноста хвиля міграції»).

Повернувшись після п’яти років перебування за кордоном, зайнявся журналістикою, працював в телекомпанії КСТ (Конотоп), в газеті «Восточный проект» (Краматорськ), в ТРК Альтернатива (Київ). З 1998-го року працює в телекомпанії «Магнолія-ТВ», зокрема, в програмі «Ситуація»[на каналі ЧП.INFO.

У 2006-му році закінчив з відзнакою Інститут кіно і телебачення КНУКіМ за спеціальністю режисер кіно і телебачення.

З 2001-го року Руслан Горовий займається розвитком проекту «Телевізійна служба розшуку. «Допоможімо дітям!». Проект відомий нині як «Служба розшуку дітей» має на меті допомогу в розшуку зниклих дітей: створення відео- та друкованих матеріалів про них, інформування громадськості, збір і обробку інформації (приймальня «Служби розшуку дітей» та телефонна «гаряча лінія»), сприяння поверненню дитини додому. За більш як десять років діяльності проекту було знайдено близько 800 дітей.

За роботу над проектом Руслан Горовий був нагороджений Орденом Святого Архистратига Михаїла від Патріарха Філарета (УПЦ КП) і отримав почесне звання Заслуженого журналіста України від Президента України Віктора Ющенка.

У 2011 році «Магнолія-ТВ» отримала найвищу національну нагороду в галузі журналістики «Золоте перо» – «За активну участь в захисті прав людини».

З початку 2013 року, Руслан Горовий обіймає посаду головного режисера «Магнолія-ТВ».

Окрім журналістики він бере участь у дубляжі фільмів українською мовою, знімає короткометражні фільми.

У 2002 році Руслан Горовий надрукував у видавництві «Фоліо» повість і ряд оповідань в своїй дебютній книзі «Таран». Зі середини 2000-х років публікує свою творчість в Інтернеті, де знаходить шанувальників серед читачів і колег.

Руслан Горовий пише лише українською.

Для його творчості притаманний тверезий гуманістичний погляд на події сучасності та новітньої історії. Прозові твори сповнені теплих побутових історій про звичайних-незвичайних людей, яких легко можна зустріти на вулиці, або мандруючи потягом. Джерелом натхнення для письменника є спогади людей, міські легенди, власний багатющий життєвий досвід, а також робота: в оповіданнях він порушує проблеми соціальної несправедливості, економічних (часто кримінальних) процесів становлення капіталізму, духовної кризи пов’язаної з розпадом радянської ідентичності та становленням української самосвідомості.

Його оповіданням властива гостра соціальна тематика, захоплюючі карколомні сюжети, психологізм. Ряд творів повертає читачів до Чорнобильської трагедії, як одної з визначальних подій новітньої історії України. Але навіть у таких складних темах, Руслан Горовий веде оповіді сповнені світлого гумору та ліризму.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій