преса

Видання: Livejournal

Книгоманія. Євгенія Кононенко. Книгарня

http://blackiva.livejournal.com/6365.html
Oct. 1st, 2009 at 12:10 AM

Загублений шифр

"Ніхто нічого не бачить. Ніхто ні про що не питає. Тож нібито немає потреби шукати слова для приспаних бід. Ні про що не треба говорити. Може й далі тривати непроговореність. Та непроговореність, яка завжди була невід"ємним параметром нашого химерного спільного простору, і в тому був його шарм. "Щоб ніхто не подумав, ніби тут таки справді щось відбувалось", казав ти, похапцем ховаючи простирадло, на якому ми кохались. Стосунки, які ніколи не з’ясовувались, видавалися найбільшою мірою наближеними до істинних. То був реальний вихід за межі непереможної повсякденності, безсумнівне розширення границь сумного буття".


* * *

"Чую у відповідь твоє розпачливе: зрозумій, я таки справді надзвичайно зайнятий! Я живу невідомо як, я скоро забуду, як мене звуть, я маю одночасно бути в кількох місцях, маю одночасно робити безліч справ, я радий спілкуватись, і колись це неодмінно станеться, тільки іншим разом, а зараз я дуже зайнятий, зрозумій це, зрозумій!.. А тут іще некролог треба писати!

Не розумію, ти чуєш, не розумію!!! Невже ти не знаєш: "колись" не настає ніколи!!! "Інший раз" буває тільки в іншому житті!!! Якщо десь у цьому світі хтось таки чекає якихось слів саме від нас, їх неодмінно треба сказати!!! Це забере так небагато часу!!! Тільки треба знайти правильні слова! Ти їх знаєш, знаєш, просто наразі забув, і це потрібно не тільки мені, а й тобі так само!!! Якщо ти живеш так, що в тебе не лишається простору навіть на декілька добрих слів, то в тебе не життя, а якесь животіння від диявола з набором нав’язливих самоцитат і вкрай недотепних жартів!!!"


Євгенія Кононенко, "Книгарня "Шок"

Це оповідання найбільше вразило мене своєю відвертістю, своїм неприкритим болем і нештучністю сучасної літератури. Євгенія, знана як відома письменниця та перекладачка, як завжди в своєму стилі. Її прозу неможливо читати без пекучого болю, який відлунюється в закутках твоєї власної пам’яті. Кожен з нас знайде в її історіях часточку себе, свого існування. Окрім цього оповідання особливо вразили "П’ять хвилин ніжності", "Телефонна елегія" та "Цвіт вишні".

"Книгарня "Шок" була презентована 14 вересня в рамках Гогольфесту. Сама книжка складається з трьох частин: 1 - цікаві життєві історії, 2 - драми з життя, 3 - відверті есеї про долю сучасної жінки-письменниці. На жаль, потрапити на презентацію не вдалося, проте вдалося придбати саму книженцію. Кльово, що зараз хтось іще може і вміє писати!

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій