преса

Автор: Лілія ШУТЯК
Видання: Молодий буковинець, газета

Жіночі сповіді

http://www.molbuk.com/vnomer/kultura/19314-zhinochi-spovidi.html

...
Аналогічну (тобто закордонну) тематику в більш розгорнутій формі зустрічаємо у так само дебютній прозовій книзі «Нянька-ненька» добре знаної – в іншому амплуа – у Чернівцях і довкола авторки, журналістки «Молодого буковинця» Оксани Драчковської. Книжка побачила світ у львівському видавництві «Кальварія» і вже встигла викликати певний резонанс у читацьких колах.
Не в останню чергу це пов’язано з тим, що «Нянька-ненька» на сьогодні є чи не єдиною книгою, яку, за визначенням автора передмови Василя Кожелянка, можна зарахувати до так званого «феномену заробітчанської прози». Хто їде працювати за кордон? Люди активні і нерідко добре освічені: «І там мало хто може уникнути ностальгії, яку в самих тільки листах не висловиш, а позаяк портативний комп’ютер – не проблема, то й починають писати». Оскільки ж писати вони вміють (бо освічені) і мають про що (бо справжній життєвий досвід нецікавим не буває), то в майбутньому можна очікувати на стрімкий розвиток такого типу літератури. А враховуючи, що мільйони наших співгромадян або пережили щось подібне, або переживають, або збираються пережити, то й читачів «заробітчанської прози» повинно б знайтися чимало.
Інша справа – чи можна вважати «Няньку-неньку» літературою в повному розумінні цього слова? Важко сказати. Хоча б тому, що сьогодні навряд чи хтось точно знає, що таке «література в повному розумінні цього слова». Сама авторка підзаголовком – «Зі щоденника заробітчанки» – також не дає нам відповіді. Бо слово «щоденник» налаштовує нас на відвертість, сповідальність, але не обов’язково на літературність. Можливо, «Няньку-неньку» слід вважати добре олітературеною публіцистикою, можливо – публіцистичною літературою або, як і визначав Василь Кожелянко, журналістською статтею, розширеною до розмірів сучасного роману. Зрештою, якщо текст читабельний, то його жанрова ідентифікація цікавить читача менше за все.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій