новини : Рецензії

2004-10-08

Про нас пишуть

1. Издательство «Кальвария» поддержало электронных извращенцев

2. "Столичные новости", №36(325) 28 сентября-04 октября 2004
ЗАЕЗЖЕННАЯ ПЛАСТИНКА
Сергей Васильев-младший
Роман Светланы Поваляевой «Замість крові» демонстрирует механизм конвертации интимного в коммерческое .
3. "Академія", 09, 2004
Міка Валтарі. "Велика ілюзія"
Дебютный роман писателя, созданный им в 1928 году и получивший мировую известность, переиздавался более пяти раз. Летом 1968 пода в предисловии ко второму изданию Мика Валтари написал: "...мне наконец удалось заставить себя прочитать все произведение полностью впервые за сорок лет... Мне было трудно понять, как оно могло иметь такой большой успех и вызывать у критики восхищение, а более того — общественное порицание, из-за которого молодежь читала эту книгу втайне от родителей..." Проанализировав произведение, писатель все же пришел к выводу, что ему нечего стыдиться своей молодости, и решил не вносить в текст правки. Роман вышел в первоначальном варианте. Тем он и интересен.
4. "Книжковий огляд", № 7-8 (67-68) липень-серпень 2004 р.
"Коли з людьми дружба не складається..."
Арто Паасіліна РІК ЗАЙЦЯ. Переклад з фінської. КАЛЬВАРІЯ, Львів, 2003
5. "PR-менеджер", №7/2004
Яцек Влодарчик.
Маркетинґ у видавничій cnpaвi — фантазія чи дійсність? Видавництво «Кальварія», 2002 piк, 144 стор., тверда палітурка.
Яцек Влодарчик — один из руководителей BMR (Book Marketing Research, Краков) — первой консалтинговой фирмы для издателей на территории посткоммунистических стран. Практический опыт маркетолога книжного бизнеса подучил, работая в коммерческом отделе Научного издательства Польского теологического общества в Кракове и менеджером по маркетингу крупного краковского издательства Znak. Одна из статей Яцека Влодар-чика — «Swot-анализ» — была переведена на украинский язык и опубликована в «Книжковій теці» (Львов). С 2000 года публикует свои работы на созданном им интернет-портале для издателей: www. wirtualnywydawca.pl. Книжка «Маркетинґ у видавничій cnpaвi — фантазія чи дійсність?» — не изложение «сухой» теории, а практическое пособие для всех, кто желает овладеть таким непростым бизнесом, как издательское дело. Книга может быть не менее полезна для PR-специалистов бизнес-структур, приступающих к созданию либо желающих развивать корпоративные издания. Так как позволяет легко и быстро, но, тем не менее, достаточно системно понять правила всех этапов жизни печатного продукта: от исследований, сегментации рынка, разработки продукта до формирования цены, тиража, распространения, продвижения, функций персонала и составления маркетинговых и бизнес-планов под такие проекты.
6. "PR-менеджер", №7/2004
Полггична наука. Словник: категорий поняття i терміни. За редакцією Бориса Кухти.
Видавництво «Кальварія», 2003 рік, 500 стор., тверда палітурка.
Словарь включает более 900 категорий, понятий, терминов и явлений, которые лаконично передают содержание основ политической науки. А поскольку политология — наука многомерная, то вы найдете в словаре и современные понятия коммуникативных общественных технологий, и названия «эпохальных» исторических документов, и перечень значимых международных организаций.
Издание рассчитано на политтехнологов и политологов, студентов и преподавателей, а также на всех, кто интересуется политической историей и теорией.
7. "PR-менеджер", №7/2004
Міхаель Говлет, Магадеван Рамеш. Дослідження державної політики: цикли та підсистеми політики.
Видавництво «Кальварія», 2004 рік, 262 стор.
В книзі показано, як державна політика виникає зі складного взаємозв'язку форм влади, типів проблем та організації держав і суспільств. Автори відходять від традиційного лінійного пояснення творення політики, розбиваючи цей процес на ряд окремих під-процесів. Книга може стати в нагоді спеціалістам, яким доводиться мати справу з будь-якою системою в державі, тим, що допоможе чітко визначити пріоритети і розставити акценти в діях, навіть на «закулісному» фронті.
8. "Ратуша", 16 вересня 2004
Наталя ДУДКО
"Дереш і Прохасько — у покет-буках"
Принципи вдалого книговидання трохи нагадують принципи доброї газетної верстки: має бути щось таке, що виокремлюється, впадає в око. Бо коли все однаково, навіть однаково добре, то — нецікаво, нудно... На тлі яскравого видання серії чи проекту виграють і всі інші книжки. Експрес-запитання до директора видавництва "Кальварія” Анетти АНТОНЕНКО:
— На що цієї осені робить ставку "Кальварія"?
— На нову серію "Четвер. Проект 70x84\32".
— Чи змінився видавничий вектор "Кальварії"?
— Ні. Посилились позиції "Четверга" і "четвергової" серії.
— Що сьогодні потрібно для того, щоб видавництво було успішним?
— Ідеї і харизма головного редактора (Петро Мацкевич. — Авт.). Тонке відчуття стратегічної політики книжкового ринку України. Здорові нерви і холодна голова директора видавництва (Анетта Антоненко. —Авт.). Серія "Четвер. Проект 70х84\32" — це покет-бук найпопулярніших видань "Бібліотеки журналу „Четвер". Першими у серії виходять "Культ” Любка Дереша та "Лексикон таємних знань" Тараса Прохаська, перші наклади яких уже розкуплено. А також — "Поклоніння ящірці" Дереша. Вийшов і новий (21-й) випуск "Четверга" — "Антидепресанти” (у ролі гіппократів та медсестер — Андрій Бондар, Світлана Пиркало, Тимофій Гаврилів, Петро Яценко, Сергій Жадан, Ігор Бондар-Терещенко, Світлана Поваляєва, Іздрик та інші).
Інша книжка, на яку видавництво, очевидно, теж робить ставку, але вже некомерційну, — це "Готель Централь" Наталки Білоцерківець (вибрані поезії з чотирьох збірок. Своєрідний арт-бук, художній альбом поезій в оформленні Юрка Коха). Про "Готель Централь"від "Кальварії" блукають чутки як про чергового реального претендента на Шевченківську премію. Цього року українською перекладено й видано три романи популярної нині в Польщі письменниці Ольги Токарчук: "Правік та інші часи", „Гра на багатьох барабанчиках" та "Подорож людей Книги".
Події ром ну "Правік та інші часи " Ольги Токарчук відбуваються в селі з назвою Правік (сама письменниця теж живе у селі). "Небесне й пекельне, прекрасне й потворне, висока символіка, містика і низький побут, любов і смерть, сухий прагматичний розум і вдумливе зацікавлене безумство, ненависть і самовідданість, діти, народжені від кохання людей з рослинами, Матір Божа, яка пильнує прив'язаного собаку для старої жебрачки, трагізм двох світових воєн, тверезий реалізм і магія міфу".
"Наш автор" — поняття, яке для кожного видавництва, а для "Кальварії" особливо, містить майже містичний зміст, пряме й переносне значення.
Новинки від "авторів "Кальварії": "Повії теж виходять заміж. Новели" Євгенії Кононенко (заміжжя і побут, які гнітять героїнь, залишаючись чи не єдиною реальністю, на яку можна сміливо опертися у житті, сповненому короткотривалих почуттів та довготривалих переживань"), "Срібний павук " Василя Кожелянка (створивши жанр "українська альтернативна історія", цей автор тепер, почиваючи на лаврах, пише про життя Чернівців 1939 року: іронія, гумор, детектив, любовний трикутник...).
Фінського письменника Арто Паасилінну теж уже можна назвати кальварійським автором (після вдалого дебюту пригод журналіста Ватанена з "Року зайця"). Тепер — "Виючий мірошник " Арто Паасилінни — історія мірошника Ґуннара Гуттунена, "чоловіка тямущого, чесного, працьовитого і простодушного, але, в очах односельців, дивного. Кілька місяців його життя проходять перед нами, з коханням і незгодами, перемогами й невдачами, пастками і втечами. За простим начебто сюжетом — глибокий філософський зміст і щемливе співчуття...".
У планах — "Повернення придурків" Петра Яценка, "Гаргантюа і Пантагрюель" Франсуа Рабле (переклад Анатоля Перепаді), "Архе" Любка Дереша...
9. "Книжник REVIEW", 17 (98) 2004
СИСТЕМИ ЗЗОВНІ ТА ЗСЕРЕДИНИ
Лесь ГЕРАСИМЧУК
Де донедавна була вітчизна слонів, ми знаємо, а віднедавна — це США. У перших рядках книжки Дослідження державної політики читаємо: «Наука про політику є відносно новою науковою дисципліною, що виникла у Північній Америці та Європі після Другої світової війни як результат пошуків нового розуміння взаємин між , владою та громадянами». Ми, звичайно, могли б назвати десятки — якщо не сотні — видань і довоєнних, і XIX століття, і ще давніших, де аналізуються взаємини між владою й громадянами з великою проникливістю.
Але ми розуміємо, що реклама є реклама, і тому на такі марниці не зважаємо. Інша річ, що, як і в низці інших гуманітарних знань, американці та німці прагнуть формалізувати й схематизувати ті відносини. У цьому останньому розумінні вони, звичайно, ведуть перед, хоча прикладання тих схем до дуже зашумлених політичних і політійних просторів досі пристойних результатів не давало, як от у Росії після Горбачова, на Балканах, наприпочатку незалежности України, а допіру ще й був Іраку.
Однак для розгляду подієвости в добре структурованих суспільствах із досить жорсткими формами диктату (партії/гроші) такі наробки чудово працюють і допомагають орієнтуватися як усередині систем, так і при вивченні їх іззовні. Із цього погляду нинішнє видання — безперечний успіх «Кальварії». Тим більше, що видавництво потурбувалося й про читача: книжка відносно дешева, із гарним і непретензійним оформленням.
10. "Книжник REVIEW", 17 (98) 2004
"СВІТИ ЛЮБКА ДЕРЕША"
Любкові ДЕРЕШУ — 20 років. Його феномену — щойно 3. Саме цей розумний юнак уособлює українську частину тієї всесвітньої тенденції, яку називають «літературою двадцятирічних». Саме він, подарувавши нашій літературі три роки тому роман «Культ», прочинив двері до часописів і видавництв тинейджерам, упевненим, що зможуть повторити його подвиг. Але час минав, і треба було або вкорінятись на завойованих теренах і продовжувати наступ — писати або визнати свій успіх дещо передчасним і працювати над собою — читати. Він обрав перше. Молодому читачеві, голодному й не надто перебірливому, у романі «Архе» може ввижатися й постмодернізм, і відчутний прогрес у порівнянні з «Культом». Читач дорослий, ще не взявши роман до рук, вважатиме його (заочно) зразком молодіжної літератури, і цим відразу виправдає цілу низку авторських невдач. Наприклад, надмірне вживання матюків і молодіжних жаргонізмів або притаманну незрілим белетристам переконаність, що каламутне заплутування сюжетних мікроходів. уривчастість образної системи й відсутність будь-якої системи в композиції робить книжку, як на початок XXI століття, поважнішою.
11."Львівська газета", 21 вересня 2004 р. №170
“Росія-Україна: п’ять раундів літератури”
Російські гості не приховували свого здивування кількістю охочих послухати російсько-українські літературні турніри. Наприклад, у клуб “За кулісами”, де за більярдним столом спарингували Ксєнія Букша та Любко Дереш, вдалося потрапити найкмітливішим. Збагнувши секрет успіху, частина побігла забивати місце під сонцем у місці наступного спарингу – в іще менше приміщення каварні “Під синьою пляшкою”. Було абсолютно очевидно, що всім не вдасться вміститися – і невтомний Алєксандр Ґаврілов запропонував перенести дійство у внутрішнє подвір’я. Не в останню чергу завдяки його таланту оратора мешканці будинку на Руській зовсім не обурювалися, що люди бігають їхнім під’їздом, стрибають із балкона третього поверху на другий (адже й у подвір’ї місця не вистачало) та бурхливо реагують на тексти Льва Рубінштейна та Юрія Іздрика. У “Дзизі” частина відвідувачів сиділа на підлозі за спинами Серґєя Ґандлевського та Юрія Андруховича. Те саме відбувалося і в “Смачній плітці”, де “змагалися” Марія Стєпанова та Маріанна Кіяновська. Серйозно визначати переможців, здається, ніхто й не мав наміру – й Алєксандр Ґаврілов оголосив, що “перемогла дружба”.
12. "Афіша", 8-12 жовтня 2004
"ДЛЯ ТЕЛА И ДУШИ"
Не хлебом единим...
13. "MAX", №1, 2004
Жан Бодрийар "Символічний обмін і смерть"
Форма издания соответствует содержанию...
14. "Життя", №39,
Новинки від видавництва "Кальварія":
Автор анонімний "Сповідь киянина еротомана"
15. "Життя", №40,
Новинки від видавництва "Кальварія":
Василь Кожелянко "Срібний паук"

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій