новини : Повідомлення
2016-02-10Дивіться Captum у вашому місті
У лютому фільм Captum (Полон) покажуть кінотеатри 23-х міст України. Від 4 лютого стартував прокат у містах: Біла Церква, Буча, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Житомир, Київ, Кременчук, Кривий Ріг, Львів, Маріуполь, Мукачево, Одеса, Полонне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Чернівці, Чернігів.З 11 лютого розпочнуться покази Captum (Полон) в Костополі, а з 18 лютого — у Вінниці та Коломиї.
«Полон» — досить смілива спроба відійти від пропаганди і подумати, в якій ситуації ми опинилися. Герої, хоч і умовно поділені на хороших і поганих, складні й насправді керовані однаковими почуттями. Усім ідеться про зло і любов, те, звідки вони беруться і що з них переможе.
Це справжній нуар з життя підневільних людей. — пише Ліланна Фесенко на порталі інформагенції «Укрінформ». — «Captum» виводить сюжет за рамки конкретики і надає йому філософського узагальнення. Війна тут показана як індикатор, що розкриває істинну суть людини. Бо розпад особистості відбувається в душі кожного з персонажів. Як на мене, в картині взагалі немає позитивних персонажів, бо всі вони викликають співчуття і відразу одночасно. Та автори не дарма взяли епіграфом до картини вислів з Євангелія від Матвія: «Не судіть, щоб і вас не осудили, бо яким судом судити будете, таким же осудять і вас». Тобто, глядача застерігають від поверхневих висновків, бо нікому не відомо, як він сам буде поводитися на межі життя та смерті…
Попри очевидний військовий контекст назви, фільм, як на мене, про пересічну цивільну людину — зі зброєю і без — в умовах, коли катастрофа стала практично буденною річчю. Про вічне й у цій буденності. — ділиться враженнями від перегляду фільму гість прем’єрного показу в Києві, співробітник Інституту історії України НАН України Тетяна Євсєєва. — Пастка «Полону» інша, нематеріальна. І в кожного: у бранців, в охоронців, у глядача — своя. І кожен мусить сам шукати вихід, бо нікому нічого війна не спише.
Це притча про війну в її глобальному значенні. Ми, звісно, впізнаємо у фільмі Captum (Полон) свої реалії, але такі ж події можуть статися в будь-якій частині світу. Це історія про людину, доведену до відчаю та прояви її внутрішніх «демонів», часто — вдало прихованих від оточення в мирних умовах. Це картина полону, в якій людина сидить у чотирьох стінах із такими ж як і вона сама, а поряд — істота з автоматом, яка вважає, що «вхопила бога за бороду» та має право бавитися долями тих людей… І це балада про любов і кохання — матері до сина, чоловіка до жінки, старості до юності, та про людську душу в усіх її відтінках.
Тож, ідіть і дивіться перший повнометражний художній фільм, який пропонує нам осмислити природу тієї неоголошеної гібридної війни, всередині якої ми всі опинилися!
Нагадаємо, що фільм Captum (Полон) — це українська чорно-біла стрічка, перша спроба художнього осмислення того, що відбувається в Україні. На 68-му канському кінофестивалі, в рамках Marché du Film, відбулась перша презентація української стрічки Captum (Полон) для кіноринку. Captum представив Україну в Німеччині на Film Festival Cottbus (листопад, 2015) і відкрив міжнародну конкурсну програму повнометражних фільмів на All Lights India International Film Festival (листопад, 2015). Фільм увігнав у стан шоку європейську публіку...
«Полон» став одним з найгучніших подій ОМКФ-2015. І хоча журі свою оцінку картини так і не убрався до призової форму, фестивальні глядачі та журналісти створили навколо неї інформаційне поле мало не більше, ніж навколо переможців ОМКФ.
Стрічку зняли за 7 днів. Щоправда, напередодні проходили репетиції, тому до початку зйомок, за словами режисера, «актори вжилися в роль і буквально тижнями не виходили з неї». Зйомки проходили в 20 км від Києва.