Марія Ряполова

Бурецвіт

ISBN: 9789666632923
Класифікатор: Українська художня література. Проза
К-сть сторінок: 256

У Лірини оригінальний бізнес: вирощує і продає незвичайні рослини. У її крамниці є балакучі водорості, співочий кущик, ялинки пристрасті, троянда-вампір, квітуча папороть, кактус метеоролог та багато інших цікавинок. Свого часу Лірина змінила прізвище та переїхала з іншого міста, щоб мати спокій серед рослин.

Але одного разу до крамниці заходить парубок на ім’я Бурецвіт і починає розпитувати Лірину про орхідею власної долі. На цьому спокійне життя героїні закінчується.
Орхідея долі — дуже рідкісна рослина. Людина, яка знаходить орхідею своєї долі стає господарем своєї долі у повному сенсі цього слова. Над нею більше не владні жодні людські закони, жодні. Такі люди — вільні, вони отримують всю можливу свободу дій і всю необхідну духовну міць задля того, щоб від цієї свободи не розгубитися. Люди, що знаходять орхідею своєї долі, проживають життя по максимуму. Знайти орхідею своєї долі — це все одно, що знайти свого янгола-охоронця і злитися з ним в одну могутню особу. Але щоб знайти цю орхідею людина повинна пройти через низку різних випробувань і мати власного провідника. Під час випробувань шукач повинен довести, що він гідний отримати орхідею власної долі. Пройти випробування вдається лише одиницям.

Бурецвіт змушений віднайти свою орхідею, бо інакше на усю його родину впаде прокляття чародія-шахрая. Лірина стає провідником Бурецвіта. Вона має необхідні для цього знання. Лірині допомагають колишній грабіжник Мереж і два русалки-чоловіки... Під час випробувань з’ясовується, що насправді чародій-шахрай полює не на орхідею долі Бурецвіта, а на долю Лірини.

Події відбуваються в наш час, серед знайомих нам «технологічних» реалій: сучасні мобільні телефони, поїзди, автомобілі, бронювання квитків та готелів співіснують в романі з зачарованими місцями, кристалом бажань, мандруючим заповідником, русалками та чарівниками.


Олег Сілін (Skye), співзасновник літпроекту «Зоряна Фортеця»: Роман Марії Ряполової «Бурецвіт» – це не тільки симпатичні герої, яким віриш, яким співчуваєш. Це не тільки особливе світосприйняття, у якому немає двох полюсів. Немає красенів-героїв, і немає пекельно-інфернальних супротивників. Це боротьба кількох точок зору, кількох правд, кожна з яких має право на існування.
«Бурецвіт» – це світ. Це туманне дзеркало, в якому проглядають контури нашого сьогодення. Воно майже все як у нас, але ж квіти – розмовляють. Але ж справді можна знайти власну долю та керувати нею. Але ж там є магія, проста й звичайна річ, як електрика.
«Бурецвіт» — це інтрига , це подолання перешкод зовнішніх заради внутрішніх, це вибір вірного боку з кількох вірних боків, це шлях до себе у світі, де можливості більше.
«Бурецвіт» – це добрий роман. У всіх значеннях слова «добрий».

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій