Іен Мак’юен

Спокута

ISBN: 9789666632688
Класифікатор: Зарубіжна художня література. Проза
К-сть сторінок: 344
Переклад з англійської [english]

Серія «BRITISH MAINSTREAM in UKRAINE»

McEwan Ian «ATONEMENT»
2005, Vintage

З англійської переклав Віктор Дмитрук


Міжнародний бестселер № 1, «Спокута», є найбільшим досягненням одного з найкращих сучасних британських авторів Іена Мак’юена. Надзвичайно яскрава і вкрай захоплююча своїми описами дитинства, кохання та війни книжка, в основі якої лежить глибоке — і глибоко зворушливе — дослідження сорому й прощення, спокути й непростого виправдання. Роман отримав кілька літературних премій в різних країнах та увійшов до шорт-листа Букера.
Екранізація цього роману стала подією світового значення. Фільм «Спокута» (Atonement) режисера Джо Райта, знятий за романом Іена Мак’юена, отримав головну нагороду британської кіноакадемії British Academy Film Awards (BAFTA), «Золотий Глобус» і був одним з головних претендентів премії «Оскар» за 2007 рік.

Тринадцятирічна Брайоні — дуже талановита дівчинка з багатою фантазією, постійно пише п’єси й вигадує різні сюжети — вигадує історію. Вона знає, що її сестра Сесілія закохана в сина служниці, Роббі. Та коли їхню двоюрідну сестру Лолу ґвалтують, Брайоні без вагань розповідає, що це зробив Роббі — чи то з дитячих ревнощів, чи то просто задля того, аби одна з вигаданих нею історій таки справдилась. Невинного хлопця через неправдиві свідчення відправляють до в’язниці, а між сестрами до кінця життя спалахує ненависть.
Через багато років мала наклепниця розуміє, що зламала життя двом закоханим людям, і намагається спокутувати свою провину. Брайоні стає сестрою милосердя на війні і пише роман, у якому, на відміну від реального життя, робить двох головних героїв, списаних із сестри та її коханого, щасливими.

З преси
Мак’юен вже зачіпав важливі теми у своїх попередніх романах, але ніколи ще не робив цього в такому обсязі, демонструючи таке багатство оповіді. Романом «Спокута» він переконливо заявив себе кращим з усієї тієї напрочуд талановитої групи британських романістів, до якої входять Марґарет Дреббл, Мартін Еміс і Ґрем Свіфт і яка здобула широкий розголос у 1980-ті роки. (The Toronto Star)

«Спокута» — це поки що найкращий роман Мак’юена, його шедевр... Це те, чого ми всі шукаємо в романі й так рідко знаходимо. (Evening Standard (UK)
«Спокута» — це шалено захоплююче читання, але ще важливіше, що це могутній роман. (The Globe and Mail)

Іен Мак’юен — письменник із упізнаваним стилем і авторським голосом; його проза незвичайно щільна, насичена напівтінями й тонкими відзвуками подій. Він, безумовно, тонкий психолог, тому що не тільки вміє «показати» душу іншої людини, але й «зіграти» на очікуваннях читача, викликати відгук у його душі. (Мир фантастики)

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій