новини : Інтерв'ю

2015-07-21

Олексій Геращенко розповів, як він написав художню книгу

Теплої літньої суботи, 13 червня, мешканці Броварів познайомились з економістом, який… пише художні книжки. Олексій Геращенко, гість цієї зустрічі, розповів молоді, з чого починати писати книгу, чому мить – основа всього і як йому вдалось «підгледіти чуже життя».

Олексій Геращенко – один із провідних українських економістів, успішний бізнесмен, талановитий фінансовий директор, громадський діяч… Проте він пише книги про самотність людини у великому місті, про становлення кожного з нас у цьому світі, про миті і секунди.
Власне, письменник сам почав зі «штапмів», які ми часто любимо ставити іншим.

Після цього гість розповів про себе і почав відповідати на найпоширеніше запитання його слухачів: «Як написати книгу?» «Якщо воно погано пишеться, краще не писати взагалі» – одразу пояснив Олексій. А потім розповів про те, як невигідно, складно і неприємно писати у наші часи, адже «вдячності ніякої».

Якщо ж ви наважились, тоді з чого почати? За словами митця, у голові повинна бути цілісність, не окремі фантазії, а одна «картинка». Окрім цього, написання книги – це як робота, тому треба іноді себе змушувати, іноді переступати через бажання, наприклад, поспати. Але письменник зізнався, що сам пише лише під натхнення, адже «ще не професійний автор».

«Світ змінюється. Тому я думаю, що книжки також зміняться. У майбутньому читач зможе впливати на сюжет, вибудовувати свої сюжетні лінії. Книги матимуть багато анімації, візуалізації, адже будуть повністю прив’язані до ІТ», – не без смутку зазначає письменник.

На запитання, чому ж його власна книга ще актуальна і ще читається, Олексій з посмішкою відповів: «Виявилось, що майже усе, з чого вона складається – імпортне. Папір, фарба. З вітчизняного у ній.. лише я».

«Про що ж моя книга? «Лише секунда» розповідає про бажання як рушій того, що ми маємо. Спочатку з’являється якась ідея, ти чогось хочеш. А потім, коли отримуєш це, ти часто розчаровуєшся. Проте, тим не менш, людьми керують бажання», – зізнається письменник.

«Це книга про миттєвості, адже все наше життя складається з них. Наприклад, кожен з вас прожив певну кількість років. Проте, якщо запитати вас про ваше життя, ви будете розповідати лише про окремі моменти, миті, які запам’ятались найбільше».

Письменник розповідає, що його герой дивиться на своє життя через призму чужого щоденника. Таким чином і він, і читач, і навіть сам автор, споглядаючи чуже життя, робить переоцінку свого.

«Людина часто живе з чимось, що їй категорично не подобається. Вона може це змінити. Вона може змінити коло спілкування, стиль життя, звички, професію тощо, але часто вона боїться щось робити» – ділиться думками автор.

За словами Олексія, ця книга про втому від повсякденності, адже «вона засмоктує». «А що, як частина цих людей – насправді привиди?» – цитує актор думки героя книги. Такі питання ввели слухачів зустрічі у якусь свою особливу атмосферу, змушуючи серйозно задуматись над відповідями.

«Нам, звичайно, хочеться, щоб вся світова історія помістилась в наше життя. Щоб всі світові події, які взагалі можуть трапитись, були саме тоді, коли ти живеш. А все інше – неважливе».

Що ж таке книга? Це – помста тим, з ким не можна поговорити у реальному світі. Це, знову ж, – ще один світ. Це ті самі миті життя, за які треба встигнути змінитись ще більше. Такі думки уклав у голови слухачів наостанок Олексій Геращенко. А опісля – традиційні автографи, символічне «нагородження» гостя, фото на пам’ять і акція «Подаруй бібліотеці книгу».

Джерело: http://myinforms.com/ru-ua/a/8655249-brain-event-prodovzhu-rozvivati-ekonomst-oleksjj-gerashhenko-rozpovv-jak-vn-napisav-khudozhnju-knigu/

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій